Auto Ford Tourneo Connect + otočné sedadlo

V Lucinky 3 letech jsme zažádali na sociálním odboru MÚ o příspěvek na pořízení automobilu. Příspěvek nám byl schválen, tím pádem jsme měli nárok i na odpočet DPH. Výběr byl nelehký. Potřebovali jsme opravdu velké auto, do kterého bychom naložili kočárek Kimbu Spring, nemuseli ho skládat a ještě zbylo místo na ostatní věci. Na konec jsme vybrali Ford Tourneo Connect - delší verzi. Je nejen delší, ale i vyšší a zadní šoupací dveře jsou široké 80 cm.

Kočárkem najíždíme ze silnice přímo do kufru auta a ještě celá polovina kufru je volná.

Jelikož nakládání Lucinky do auta bylo stále fyzicky náročnější, rozhodli jsme se pořídit Lucince otočné sedadlo do auta. Po dlouhých úvahách jsme otočný systém a sedadlo nechali namontovat na přední sedadlo pro spolujezdce. (Tím pádem již nevyužijeme široké zadní šoupací dveře.) Vzhledem k tomu, že s Lucinkou nejčastěji cestuje maminka sama, má na předním sedadle Lucinku pod kontrolou, okamžitě vidí, když ji spadne hlavička nebo má epileptický záchvat. Teď když se nemusí pořád otáčet na Lucinku nebo ji sledovat ve zpětném zrcátku, se může plně věnovat řízení!!! 

Otočné sedadlo jsme si nechali namontovat od firmy Protec Metal ze Strakonic. Auto si vyzvedli jeden večer u nás před domem, nechali nám jejich náhradní vůz a druhý den jsme měli vše namontované a i papírově vyřízené. ( Do velkého techničáku se musí udělat záznam.)

Sociální odbor nám přispěl na kompenzační pomůcku - úpravu motorového vozidla 100% ( 59.785,- Kč).