Kompenzační pomůcky

Židlička TOBI od firmy MEYRA

Když jsme Lucince pořizovali polohovací židličku na doma, měli jsme na výběr pouze ze židličky Tobi a Aris. Vybrali jsme Tobíka od Meyry (kod 12/0039904 + abdukční klín 12/0039909 + stoleček 12/0011570 + hlavová opěrka 12/0039906 + boční peloty 12/0039907 + kyčelní fixace 12/0039908  - platné k 12/2007).

Tobíka máme vypůjčeného od VZP a měl by nám vydržet 10 let. Zatím ho máme necelé 4 roky a vidíme to ještě tak na rok. 

Tobík je židlička vhodná pro děti, které nechodí. S tím, že dítě nedrží hlavičku ani tělíčko se moc nepočítá. Nakonec jsme vše vyřešili ortézou a nyní můžeme říct, že nám plně vyhovuje a jsme s ní spokojení. Lucinka v židličce tráví hodně času,  krmíme ji v ní a díky stolečku si může v židličce i hrát. Daří se jí hrát na malé piánko a je moc spokojená.  

 

Židlička ARIS 2 od firmy RQL

K babičce a dědovi, kteří nám s Lucinkou hodně pomáhají, jsme pořídili židličku ARIS 2 od firmy RQL.

Původně jsme nad ní malinko ohrnovali nos, ale nyní jsme stašně rádi, že ji máme.Je cenově dostupná, Lucinka v ní hezky sedí a co víc? Díky nočníku, který jde vyměnit za sedací část se Lucinka může vykandit do nočníku a jde jí to podstatně lépe než do plínky. 

Za pořízení této židličky moc děkujeme našemu kamarádovi Honzíkovi a jeho úžasným rodičům, kteří nám sehnali sponzora.

 

  

  Rehabilitační kočárek KIMBA SPRING od firmy OTTO BOCK

Když byly Lucince 2 roky, začali jsme vybírat zdravotní kočárek. Vzhledem k těžkému kombinovanému postižení jsme pro Lucinku chtěli opravdu kvalitní kočárek, který půjde nastavit do všech stran. Nakonec jsme vybrali kočárek Kimba Spring od firmy Otto Bock. Rovnou jsme zvolili velikost 2, protože Lucinka byla už v té době na svůj věk veliká a udělali jsme dobře. Zároveň jsme zakoupili i originální fusak velikost 3. První zimu se v něm Lucka dost ztrácela, ale teď jsme rádi, že nemusíme hned pořizovat větší, protože nebyl nejlevnější.

Kočárek jsme objednali v plné výbavě ( peloty, abdukční klín, čtyřbodový pás, madlo, stoleček, stříška apod.)

Díky tomu v něm Lucinka krásně sedí napolohovaná a na první pohled není  poznat její těžké postižení.

Kočárek je lehký, vhodný do městského provozu a i vzhledově je velmi pěkný. Jen se nám brzy vyšisovala barva a košík pod kočárkem je opravdu mini. 

 

Kočárek je vypůjčený od VZP a měl by nám vydržet 5 let. Máme ho 3 roky.

 

Cyklovozík KOZLÍK od firmy BENECYKL

Do našeho vozového parku jsme zařadili vozík za kolo Kozlík, který nám umožňuje jezdit s Lucinkou na kole. Je to jediný vozík na trhu, který je polohovací a je opravdu lehký. Váží pouhých 7,2 kg. Tento vozík využíváme nejen na vyjížďky na kolech, ale i na procházky do lesa a podobného terénu. Dále je naším neodmysliteným pomocníkem v zimě. Ve sněhu projedeme pouze s Kozlíkem, bez něj bychom trávili celou zimu v paneláku. Takhle můžeme nejen do sněhu, ale i na rybník na brusle.

 

 

 

 

 

 

Lehátko do vany ROBBY od firmy OTTO BOCK

Ve třech letech jsme Lucince pořídili polohovací lehátko Robby - velikost 1. Do vany ho sice používáme jen když Lucince pouštíme perličku, protože je moc silná a lehátko tlak trysek zmírní a Lucka si může dopřávat masáž ve vaně. Neodmyslitelným pomocníkem je však při návštěvě bazénu, ale i kdekoliv na zahradě a na návštěvách. Lehátko je polohovací a jde krásně složit.

 

Cena lehátka ( v 06/2009) včetně hlavových pelot byla 16.109,- Kč, úhrada ZP je pouhých 2.625,- Kč.

Lehátko jsme mohli Lucince dopřát jen díky Nadačnímu fondu Sluníčko pro děti.