Stropní pojezdy

Stropní pojezdy = Stropní zvedací a transportní zařízení Roomer

Stropní pojezdy jsme začali řešit v červnu roku 2012. Na doporučení maminek podobně postižených dětí, jako je Lucinka, které již měly s pojezdy zkušenosti, jsme zvolili firmu ERILENS s.r.o. Na konci června přijel projektant pan Vořechovský, který vše zaměřil a do dvou měsíců poslal projekt. Poté se vše tak trochu pozastavilo. Od 1.1. 2012 byl zrušen příspěvek Úřadu práce na tuto pomůcku a měl fungovat systém výpůjčky, který však nefungoval. K naší velké radosti byl schválen nový zákon s platností od 1.12.2012 a tak jsme se do toho pustili. Nejdříve posouzení zdravotního stavu naší Lucinky, doložení dvou nabídek od konkurenčních firem, souhlas vlastníka nemovitosti s instalací a následné rozhodnutí, kterým nám byl přiznán příspěvek 90% z pořizovací ceny.

Ve dnech 11. - 13.2.2013 nám firma pojezdy namontovala a tak se bez problémů a velké námahy dostaneme s Lucinkou do koupelny, přes chodbu do obývací kuchyně a do postýlky v ložnici. A to vše bez jakéhokoliv bourání. Takhle nějak to teď u nás vypadá.                

A takhle to vypadá, když přejíždíme z místnosti do místnosti. Je to velice jednoduché. Zvedací kazeta Roomer 5200 má dva aktivní popruhy. Na jednom popruhu je zavěšená kazeta, když přijedeme k další místnosti, vytáhneme druhý popruh, zahákneme ho do distančního popruhu, který je v kolejnici v druhé místnosti. Na zvedací kazetě přepneme páčku a ovladačem zapneme zvedání nahoru. Kazeta se zhoupne pod futrama, vycvakneme původní popruh a můžeme pokračovat v jízdě druhou místností.

A za to všechno bychom rády poděkovaly našemu štědrému sponzorovi, bez kterého bychom si nemohly pojezdy dovolit. Dále panu Ing. L. Veselému z firmy Erilens s.r.o. za skvělou spolupráci a pomoc při vyřizování.

Uvažujete o stropních pojezdech i Vy???

V prvé řadě kontaktujte firmu ERILENS s.r.o., kde Vám zdarma udělají návrh řešení a zajistí vše potřebné na jednání s úřady. Veškeré informace o stropním zvedacím a transportním zařízení Roomer + kontakty najdete na jejich internetových stránkách www.erilens.cz.

Rodinám, které nemají dostatek vlastních prostředků, mohou úřady práce snížit doplatek 10% až na pouhých 1 tis. Kč. Roomer je tedy dostupný i pro rodiny bez prostředků, kde si nedokáží či nemohou najít možnost financování spoluúčasti 10%.